Eşti aici

Anunț de angajare: responsabil Comunicare şi PR

18 Iunie 2014
4317 afişări

Centrul pentru Informare și Comunicare în Sănătate anunţă selecţia pentru ocuparea unui post de Responsabil Comunicare şi PR.

Responsabilitățile postului:
• Participă la planificarea strategică și la stabilirea obiectivelor activităților de promovare;
• Dezvoltă strategia de comunicare internă și externă;
• Dezvoltă raportul anual, buletinele informative și alte materiale promoționale ale Centrului;
• Dezvoltă planul de media al Centrului, bazele de date, organizează evenimente media și dezvoltă relații cu mass media, realizează comunicate de presă;
• Propune și dezvoltă Campanii de comunicare și promovare;
• Negociază, menține și dezvoltă relațiile profesionale cu angajații (agențiilor de publicitate, trusturilor de presă, televiziunilor locale și naționale, furnizorilor de producție publicitară etc.).

Profilul candidatului:
Absolvent cu studii superioare;
• Experiență profesională de relaționare interumană (networking, coordonare în echipă, abilitatea de a susține prezentări în fața unui public);
• Experiență în comunicare (preferabil în ONG) de minim 2 ani;
• Experiență în organizarea de evenimente;
• Experienţă în utilizarea calculatorului, a soluţiilor on-line şi social media (Word, Excel, Power Point și alte programe de design)
• Abilitatea de a lucra cu mass media/alți parteneri și de a dezvolta și consolida astfel de relații;
• Atenție distributivă, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
• Persoană proactivă, cu inițiativă, dinamică, orientată pe rezultat, cu abilități organizatorice
• Cunoașterea limbii engleze (scris și vorbit).

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV, însoţit de o scrisoare de intenţie până la data de 30.06.2014 la adresa de e-mail: info@mednews.md.

Pentru detalii suplimentare sunați: 022 78 00 08, 079 312 358.