Eşti aici

Centrul pentru Jurnalism Independent angajează Manager de Program în cadrul Programului Instruire și Asistență pentru Mass-Media

27 Noiembrie 2019
1560 de afişări
Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI), organizație neguvernamentală de media, angajează Manager de Program în cadrul Programului Instruire și Asistență pentru Mass-Media.

Responsabilități:

  • Participă la elaborarea strategiilor de dezvoltare și a strategiilor de fundraising pentru susținerea proiectelor de instruire și asistență mass-media;
  • Participă la elaborarea strategiei de comunicare și activităților de promovare a CJI prin intermediul rețelelor sociale ale CJI;
  • Elaborează și scrie propuneri de proiect, în măsura necesităților;
  • Planifică, coordonează și controlează activitățile în cadrul Programului;
  • Monitorizează procesul de implementare a proiectelor finanțate, întocmește rapoarte narative privind realizarea acestora, evaluează programele;
  • Asigură comunicarea eficientă cu beneficiarii programului.
Studii, calificări și competenţe:
  1. Studii universitare;
  2. Minimum 3 ani de experiență profesională în domeniul mass-media și/sau RP;
  3. Abilități de planificare, organizare, control și raportare;
  4. Experienţă în colectare de fonduri;
  5. Abilităţi de elaborare a programelor de instruire;
  6. Abilităţi de comunicare şi RP;
  7. Abilități de lucru în echipă și gestionare eficientă a timpului;
  8. Spirit creativ și inovator, atitudine pro-activă;
  9. Cunoașterea calculatorului și a programelor de bază;
  10. Cunoașterea limbilor română, engleză și rusă.
Persoanele interesate sunt rugate să trimită, până la 10 decembrie 2019, ora 17.00, un CV detaliat, cu indicarea experienței relevante și a persoanelor de referință, și o scrisoare de motivare la adresa de e-mail: igrejdeanu@ijc.md.
CJI își rezervă dreptul să contacteze doar persoanele selectate pentru interviu.

Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI) este o organizație nonguvernamentală (ONG), necomercială, apolitică, constituită în formă organizatorica-juridică de „instituție privată”, care acordă asistență jurnaliștilor și instituțiilor media din Republica Moldova. Detalii despre activitatea CJI - www.media-azi.md, precum și pe pagina CJI pe Facebook.

CJI nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidatului/candidatei.

CJI oferă șanse egale de angajare tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.