Eşti aici

CJI angajează pentru o perioadă determinată un coordonator / o coordonatoare de programe pentru administrarea proiectelor curente

15 Aprilie 2019
3918 afişări
Centrul pentru Jurnalism Independent, organizație neguvernamentală pentru sprijinirea jurnaliștilor și a organizațiilor mass-media, angajează pentru o perioadă determinată un coordonator / o coordonatoare de programe pentru administrarea proiectelor curente.

Atribuţii și responsabilităţi:
Coordonarea activităților din proiectele implementate de CJI;
Planificarea și realizarea instruirilor;
Comunicarea cu beneficiarii sub-granturilor CJI;
Mediatizarea activităților de proiect prin intermediul comunicatelor și a rețelelor de socializare;
Scrierea rapoartelor periodice pe activitățile desfășurate;
Colaborarea cu ceilalţi angajaţi ai CJI la implementarea diverselor proiecte.

Criterii de selecţie:
• Studii superioare;
• Experienţă în coordonarea proiectelor/activităţilor (pregătire-organizare-evaluare);
• Abilităţi excelente de scriere şi redactare a materialelor;
• O bună capacitate de planificare și organizare;
• Cunoaşterea calculatorului şi a programelor de bază;
• Abilități excelente de comunicare în limba română, engleză şi rusă.
Persoanele interesate vor prezenta, până la 26 aprilie 2019, un CV și 2-3 contacte de referință la adresa coordonator@ijc.md sau la sediul Centrului pentru Jurnalism Independent pe adresa:
Str. Şciusev 53, Chişinău 2012, Moldova

Pentru detalii:  tel. 0 22 21 36 52, Departamentul Instruire și Comunicare.
Doar persoanele preselectate vor fi contactate pentru interviu.

În procesul de recrutare, CJI nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidatului/candidatei. CJI oferă șanse egale de angajare tuturor, toate dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.

Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI)  este prima organizație de media care acordă asistență jurnaliștilor și instituțiilor media din Republica Moldova, având scopul de a contribui la consolidarea unei prese libere și viabile, prin intermediul proiectelor ce oferă instruire în domeniul jurnalismului și relații cu publicul, campanii media, advocacy, cercetare și  educație media.