Eşti aici

CJI angajează un consultant/ o consultantă pentru evaluarea necesităților beneficiarilor organizației

17 Octombrie 2018
2157 de afişări
Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI) este o organizație nonguvernamentală (ONG), necomercială, apolitică, constituită în formă organizatorica-juridică de „instituție privată”, care acordă asistență jurnaliștilor și instituțiilor media din Republica Moldova.

Poziție: consultant/ consultantă pentru evaluarea necesităților beneficiarilor CJI (instituții media, jurnaliști, profesori, studenți, elevi)

Responsabilități

Consultantul/consultanta urmează:

  • să elaboreze o metodologie în baza căreia vor fi evaluate necesitățile beneficiarilor CJI;
  • să elaboreze un raport care să ofere o analiză a necesităților beneficiarilor CJI și o listă de recomandări;
  • să presteze serviciile solicitate de CJI în mod profesionist cu atitudine conștiincioasă și în timpul stabilit.
Cerințe și calificări
  • Experiență în domeniul mass-media/comunicare sau cercetări sociologice;
  • Abilități de elaborare a metodologiilor de cercetare, scriere de rapoarte.
Durata contractului:  30 de zile

Dosarul de participare trebuie să includă:

  • CV-ul  consultantului/consultantei cu specificarea experienței în prestarea serviciilor solicitate de CJI;
  • Conceptul: structura, metodologia, lista persoanelor, instituțiilor și surselor care urmează să fie consultate la elaborarea raportului;
  • Calendarul activităților planificate;
  • Oferta financiară.
Dosarele recepționate vor fi evaluate de către CJI conform următoarelor criterii:
  • Experiența în domeniul solicitat de CJI;
Dosarele de participare vor fi expediate la adresa: anani@ijc.md
Informații suplimentare pot fi solicitate la nr. 0 22 21 36 52.
Persoană de contact: Anastasia Nani, directoare adjunctă a CJI.
Termenul-limită de prezentare a ofertelor: 26 octombrie 2018

CJI  nu  discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidatului/candidatei.

CJI oferă șanse egale de angajare tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea deplinei confidențialități.