Eşti aici

Moldova.org angajează jurnalist/ă

20 Iunie 2018
1175 de afişări
Redacția Moldova.org este în căutarea unui/ei jurnalist/e pe o perioadă de 9 luni, cu posibilitate de prelungire a colaborării.

Echipa Moldova.org își dorește alături o persoană cu spirit de inițiativă, curioasă, bună cunoscătoare a realităților socio-politice din Republica Moldova și prietenă cu limba română.

Alături de jurnaliștii Moldova.org, cel/cea selctat/ă va realiza știri, reportaje scrise, dar și multimedia, pe teme de actualitate, interviuri și alte genuri media. Promitem o atmosferă prietenoasă de muncă, libertate editorială și oportunități de instruire în domeniu în țară, dar și peste hotare.

Responsabilități:
- scrierea știrilor de actualitate și de profunzime
- realizarea interviurilor și a reportajelor multimedia
- distribuirea acestora pe rețelele de socializare

Beneficii:
- echipă tânără, inovativă și echidistantă
- oportunități de instruire în țară și/sau peste hotare
- salariul de start: 5500 lei, cu bonusuri în funcție de rezultate și implicare

 Persoanele interesate sunt rugate să trimite CV-ul la info@moldova.org, însoțit de materialele realizate anterior și/sau o scrisoare de motivare.

 *Cunoașterea limbii engleze și experiența în domeniu constituie un avantaj.